​ ​

Depilacja nitkowanie

Nitkowanie

Nitkowanie to metoda depilacji, którą wykonuje się za pomocą nici bawełnianej. Nitkowanie jest zdecydowanie mniej bolesne od tradycyjnego wyrywania włosków pęsetą, czy woskiem. Dodatkowo wykonywane przez specjalistę jest też bardziej precyzyjne. Zabieg ten szczególnie polecany osobom, które są wrażliwe na ból oraz osobom, które mają skórę atopową, ponieważ nie wymaga użycia kosmetyków, które mogą ją podrażnić.

Najczęściej zadawane pytania

1. Dlaczego warto wykonywać depilację nitką?

Metoda nitkowania jest uważana zdecydowanie za najzdrowszy sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia. Nie używa się w trakcie jej stosowania żadnych środków chemicznych, które mogłyby na przykład wywołać reakcję alergiczną. W jej przypadku nie pojawia się również zagrożenie wrastającymi włoskami. Przeprowadzenie zabiegu przez doświadczoną kosmetyczkę nie zajmuje dużo czasu.

2. Precyzyjne modelowanie brwi w kilka minut

Depilacja nitkami jest niezwykle precyzyjna, a z drugiej pozwala na usuwanie dużej ilości włosków za jednym razem. Nitkowanie brwi poleca się w szczególności posiadaczkom bardzo grubych, gęstych i trudnych do poskromienia brwi. Ten sposób pozwala nadać im dosłownie idealny kształt w zaledwie kilka minut. Rezultaty zabiegu nitkowania utrzymują się 3-5 tygodni.

3. Jakie są minusy zabiegu nitkowania ?

Zabieg nitkowania niechcianych włosków nie jest jeszcze aż tak bardzo popularny, a co za tym idzie ciężko znaleźć właściwego specjalistę, który profesjonalnie go wykona. Źle przeprowadzony zabieg będzie bolesny i nieskuteczny. Poza tym zabieg nitkowania nie jest w stanie zadziałać w zagięciach skóry, a co za tym idzie jego zakres jest nieco ograniczony, a przy dużym trądziku istnieje ryzyko podrażnienia i rozniesienia zmian na powierzchnię całej twarzy.

Wazne informacje

Ilość zabiegów

1 zabieg co 4 tygodnie

Cennik

Zabieg Część ciała Cena Czas trwania
Depilacja nitkowanie brwi 30 zł 10 min
Depilacja nitkowanie wąsik + broda 50 zł 20 min
Depilacja nitkowanie wąsik/broda 30 zł 10 min
Depilacja nitkowanie cała twarz 100 zł 30 min
Depilacja nitkowanie ręce 100 zł 40 min