​ ​

Epilacja - twarz

EPILACJA - Twarz

Fotoepilacja wykorzystuje zasadę selektywnej fototermolizy: światło emitowane przez urządzenie jest absorbowane przez melaninę zawartą w łodydze włosa, następnie jest ono przekształcane w ciepło, które dociera do korzenia włosa, uszkadzając brodawkę, bez której włos nie może rosnąć.

Cykl włosowy składa się z trzech faz:

anagen – faza wzrostu; tylko w tej fazie włos jest wrażliwy na zabieg;

katagen – trwa około 3 tygodni; w tej fazie włos obumiera;

telogen – faza usunięcia martwego włosa.

Długość trwania poszczególnych faz jest różna w różnych obszarach ciała. W większości owłosionych obszarów na ciele faza anagenu trwa od 8 do 16 tygodni. Z tego powodu dla uzyskania najlepszych rezultatów sugerowana jest seria zabiegowa. Na większości obszarów należy wykonać od 6 do 10 zabiegów dla osiągnięcia pożądanego efektu. Ilość zabiegów zależy od rodzaju włosów, poprzednich metod usuwania włosów, koloru skóry i obszaru poddawanego zabiegowi. Najszybsze i najtrwalsze efekty osiąga się przy ciemnych włosach oraz jasnej skórze. Im ciemniejsza skóra i jaśniejszy włos, tym dłuższa będzie musiała być terapia.

Wazne informacje

Przeciwwskazania

Ciąża i karmienie piersią, nadwrażliwość na światło, rozrusznik serca, pompa insulinowa, metalowe implanty, guzy, nowotwory, cukrzyca nieregulowana, choroby zakaźne i infekcje, poparzenia słoneczne, aktywna opryszczka w miejscu poddanym zabiegowi, przyjmowanie leków fotouczulających, osoby pod wpływem alkoholu i narkotyków, przerwana ciągłość naskórka, choroby psychiczne, zakrzepice, zapalenie żył

Częstotliwość

4-10 zabiegów co 4-8 tyg

Przygotowanie do zabiegu

Na 2 tyg przed zabiegiem nie korzystamy z depilacji woskiem, pastą cukrową, depilatorem w miejscu zabiegowym, nie korzystamy z solarium oraz unikamy ekspozycji na słońce. Dzień przed zabiegiem należy daną okolicę ogolić maszynką do golenia.

Cennik

Zabieg Część ciała Cena Czas trwania
EPILACJA - Twarz wąsik 150 zł 5min
EPILACJA - Twarz broda 150 zł 5min
EPILACJA - Twarz wąsik + broda 250 zł 5min
EPILACJA - Twarz cała twarz 350 zł 15min
EPILACJA - Twarz szyja 200 zł 5min